مطالعات مربوط به تاثیر تشک بر سلامت ستون فقرات

در این مطالعه، 59 فرد سالم وارد مطالعه شدند، افراد فعال، عاری از آسیب‌شناسی اسکلتی عضلانی شناخته شده، که در 5 سال گذشته روی تشک‌های فنری تجاری می‌خوابیدند، قیمت تشک تخت کودک موجود در بازار با توجه به برند تولید کننده تعیین می گردد.

با این حال، آنها گهگاه ناراحتی فیزیکی در طول خواب، سفتی پشت پس از بیدار شدن و کیفیت پایین خواب را گزارش کرده بودند، حتی اگر هیچ وضعیت پاتولوژیک مرتبط با خواب تشخیص داده نشده بود.

از داوطلبان این مطالعه خواسته شد تا پرسشنامه ای را روزانه به مدت 28 روز برای بررسی کمردرد، درد شانه، سفتی ستون، کیفیت، راحتی و کارایی خواب پر کنند.

همان پرسشنامه ها در طول 28 روز بعد از خواب روی تشک متوسط ​​سفت تحویل خانواده هایشان به همان افراد انجام شد.

تشک دارای ویژگی های زیر بود: سطح متوسط ​​سفت بر اساس این اجزا: واحد فنر Bonnell با پوشش فوم، پد فیبر متراکم، فوم فوق العاده نرم، پوشش گلدار، پایه نیمه انعطاف پذیر، الیاف صاف.

آنها به اندازه تشک هایی بودند که قبلاً توسط داوطلبان استفاده می شد، نتایج بهبود قابل توجهی را برای تمام پارامترهایی که قبلا نشان داده شده بود نشان داد، قیمت تشک طبی رویال با توجه به کیفیت آن بسیار مناسب می باشد.

در پایان مرحله آزمایشی در روز 28، کاهش کمردرد تقریباً 48٪ و بهبود کیفیت خواب 55٪ گزارش شد چنین بهبودی با کاهش قابل توجهی در سطوح استرس مرتبط است.

در ماه‌های 5 تا 6 از مرحله آزمایشی اولیه، افراد تحت یک ارزیابی اضافی قرار گرفتند تا ارزیابی را تکمیل کنند و گزارش دهند که آیا اثرات مثبت به‌دست‌آمده در طول زمان دوام داشته است یا خیر علاوه بر این، BMI بالاتر با کیفیت خواب بدتر در هر دو مرحله همراه بود.

 • منابع:
  1. What type of mattress should be chosen to avoid back pain and improve sleep quality?
 • تبلیغات: 
  1. طوطی که انگشتان دست صاحب خود را قطع کرد!!
  2. درب ضد سرقت عجیبی که هیچ قفلی بر آن تعبیه نشده بود!
  3. در صبر رازی نهفته است که شما را به موفقیت می رساند !
  4. 5 کار شگفت انگیز که به موفقیت در امور مالی کمک می کند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.