لباس کار تاسیساتی که موجب دعوای بین دو برادر شد

پوشاک ویژه، کفش و تجهیزات حفاظت فردی (PPE) در بسیاری از صنایع استفاده می شود. مجموعه ای از تجهیزات، ساخته شده با در نظر گرفتن شرایط کار، کار را ایمن و راحت می کند.

رعایت چه الزاماتی برای لباس کار تاسیساتی مهم است، چه کسی حق دارد از تجهیزات رایگان استفاده کند، چگونه به درستی از چیزها مراقبت کند؟ دانستن پاسخ این سؤالات، هم برای روسای شرکت ها و هم برای افسران پرسنل، متخصصان بخش های تدارکات، مهم است.

مهمترین پارامترهای لباس کار از هر دسته در مقررات فنی TR CU 019/2011 ذکر شده است. از جمله:

انطباق با ویژگی های حفاظتی. زندگی و سلامت پرسنل ممکن است به کیفیت تجهیزات کار بستگی داشته باشد. بنابراین، الزامات ایمنی برای لباس های عمومی سخت است: باید محافظت کافی (مطابق با نوع و ویژگی های اعلام شده) در برابر عوامل مضر و خطرناک را فراهم کند.

بهداشت. لباس کار باید یک میکروکلیمای طبیعی داشته باشد. از مواد ایمن و غیر تحریک کننده دوخته شده است.
در دسترس بودن گواهینامه ها کیفیت تجهیزات توسط گواهی تایید شده است.

به این پارامترها، می توانید سایر الزامات جهانی دیگر را برای لباس کار با کیفیت بالا اضافه کنید: عملی بودن، نگهداری آسان، انطباق با شبکه اندازه اعلام شده.

یک یونیفرم مدرن نیز باید زیبا و مرتب باشد، ظاهر اصلی خود را پس از شستشو یا تمیز کردن خشک از دست ندهد. این به نفع کارفرما است که پارچه های بادوامی را انتخاب کند که در برابر سایش و پارگی عمومی مقاوم باشد و برای استفاده فعال طولانی مدت مناسب باشد.

شرایط کار در صنایع مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. بنابراین، انواع و ویژگی های تجهیزات حفاظتی، استانداردهای صدور آن، شرایط استفاده، دفعات تعویض برای هر منطقه متفاوت خواهد بود. استانداردها و قوانین برای کارفرمایان توسط قوانین فدرال و منطقه ای، قطعنامه های بخش های صنعت و همچنین اسناد داخلی شرکت تعیین می شود.

مهمترین الزامات نظارتی برای لباس های عمومی با توجه به GOST و TU تعیین می شود. استانداردهای به روزی برای انواع مختلف تجهیزات وجود دارد – به عنوان مثال، کیت های سیگنال، لباس های جوشکار و غیره.

لباس کار

ویژگی های لباس کار نه تنها به زمینه فعالیت، بلکه به حرفه خاص نیز بستگی دارد. در اینجا چند نمونه از صنایع مختلف آورده شده است:

سازندگان به یک مجموعه استاندارد متشکل از کت و شلوار، کلاه ایمنی، کفش ایمنی راحت نیاز دارند. اگر کار در ارتفاع انجام شود، یک کمربند نصب اضافی مورد نیاز است. اگر با صدای بلند همراه باشند – هدفون یا گوش گیر.

پزشکان، دستیاران آزمایشگاه، پرستاران به لباس کار یا ست کت و شلوار نیاز دارند. الزامات بهداشتی برای لباس های پرسنل پزشکی بسیار زیاد است: آنها باید درمان های ضد باکتریایی مکرر را تحمل کنند. از مواد صاف و بدون پرز دوخته شده است – این احتمال جذب رطوبت یا خون در عمق پارچه را افزایش می دهد.

پرسنل کارخانه های صنعتی ممکن است نیاز به محافظت در برابر آلاینده های عمومی و سایر عوامل داشته باشند. ملزومات لباس‌های عمومی در تولید به مشخصات آن بستگی دارد: به عنوان مثال، تجهیزات مقاوم در برابر اسید قلیایی به طور گسترده در صنایع شیمیایی استفاده می‌شود.

تهیه تجهیزات حفاظتی کارگران توسط چندین سند رسمی تنظیم می شود. دستور شماره ۲۹۰ن وزارت بهداشت، درمان و توسعه اجتماعی که جایگزین مصوبات قدیمی وزارت کار شد، قوانین بین بخشی را برای صدور، حسابداری و نگهداری رایگان لباس کار در بنگاه ها ذکر کرده است.

هنجارها و الزامات لباس های عمومی نیز در قانون کار فدراسیون روسیه، دستورات وزارت کار و ضمیمه های اسناد نظارتی مختلف موجود است. ممکن است قوانین اضافی برای کارفرمایان در قوانین مناطق وجود داشته باشد که باید رعایت شود.

برای کارمندانی که استفاده از تجهیزات حفاظت فردی برای آنها اجباری است، کارفرما کلیه تجهیزات لازم را به صورت رایگان ارائه می دهد.

لیست چنین حرفه هایی در روسیه به طور رسمی تایید شده است. این شامل موقعیت هایی است که در آن کارمند تحت تأثیر عوامل مضر یا خطرناک قرار می گیرد: دمای بالا، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، تابش نور و غیره. الزامات مربوط به لباس های عمومی سطح ایمنی لازم را برای چنین پرسنلی فراهم می کند.

این لیست شامل مشاغلی از صنایع مختلف است، از جمله:

متالورژی;
انرژی؛
پلی گرافی;
صنعت برق؛
تولید مواد شیمیایی؛
ساختمان؛
حمل و نقل و غیره
اگر این حرفه در لیست نباشد، کارفرما ممکن است به ابتکار خود لباس کار را به کارکنان پیشنهاد دهد. الزامات این نوع لباس معمولاً شامل ویژگی های حفاظتی اضافی نمی شود. کافی است راحت، کاربردی و ظاهری آراسته داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.