سرو روغن ارده کنجد ارگانیک در مراسم فرش قرمز در ونیز خبرساز شد

روغن ارده کنجد ارگانیک مخزنی از مواد مغذی با اثرات مفید متعدد همراه با ارتقای سلامت در انسان است. اجزای زیست فعال موجود در دانه شامل مواد معدنی حیاتی، ویتامین ها، فیتواسترول ها، اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه، توکوفرول ها و کلاس منحصر به فرد لیگنان ها مانند سزامین و سزامولین می باشد.

وجود ترکیبات فنیل پروپانوئیدی یعنی لیگنان ها به همراه توکوفرول ها و فیتواسترول ها مکانیسم دفاعی را در برابر گونه های فعال اکسیژن ایجاد می کند و با جلوگیری از ترشیدگی اکسیداتیو کیفیت حفظ روغن را افزایش می دهد.

در این مقاله ارزش غذایی، دارویی، سنتی و صنعتی دانه کنجد را با توجه به اجزای فعال زیستی که دارای ارزش آنتی اکسیدانی بالایی هستند، بررسی کرده ایم. اطلاعات ارزشمند در مورد اجزای عملکردی برتر کنجد، استفاده از دانه‌های کنجد را در رژیم غذایی روزانه در سراسر جهان به شدت ترویج می‌کند.

علیرغم مجموعه عظیمی از مجموعه ژرم پلاسم کنجد، تلاش‌های تحقیقاتی محدود بر روی استفاده از روش‌های متداول و بیوتکنولوژیکی به حداقل موفقیت در توسعه ارقام برتر از نظر تغذیه منجر شده است.

در نتیجه، تلاش‌های ارزش افزوده در کنجد باعث توسعه ژنوتیپ‌هایی با فعالیت آنتی‌اکسیدانی بالا و متعاقباً پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با رادیکال‌های آزاد می‌شود.

اصلاح اجزای فعال زیستی در کنجد تولید روغن کنجد تثبیت شده با ماندگاری بیشتر و ارزش بازار بهتر را امکان پذیر می کند.

متعلق به راسته tubiflorae، خانواده Pedaliaceae، گیاهی علفی یکساله است که به دلیل دانه خوراکی، روغن و ارزش طعم دهنده آن کشت می شود. به دلیل درجه بالایی از مقاومت در برابر اکسیداسیون و ترش، به‌عنوان دانه‌های gingelly، til، benne و عموماً به‌عنوان ملکه دانه‌های روغنی شناخته می‌شود.

دانه کنجد حاوی 50 تا 60 درصد روغن با کیفیت بالا است که سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه (PUFA) و آنتی اکسیدان های طبیعی، سسامین، سزامولین و همولوگ های توکوفرول است.

این اجزای زیست فعال پایداری و کیفیت روغن کنجد را همراه با فواید سلامتی متعدد افزایش می دهند. دانه‌های کنجد به‌عنوان غذای باارزشی در نظر گرفته می‌شوند، زیرا با عطر و طعم مطبوع، رژیم غذایی را تقویت می‌کنند و فواید تغذیه‌ای و فیزیولوژیکی دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.