ذرات پساب فیلتر تصفیه آب با ورودی ذرات ته نشین شده

ذرات پساب فیلتر تصفیه آب سرامیکی را می توان به ذرات ورودی که هرگز ته نشین نمی شوند و ذراتی که پس از رسوب جدا می شوند تقسیم کرد. جداشدگی به عنوان عامل اصلی وجود ذرات در پساب شناسایی شده است.
این اتفاق نمی افتد تا زمانی که ارزش خاصی از سپرده به دست آید. پس از آن، همزمان با رسیدن دلبستگی به تعادل است.
افزایش در سرعت جریان ممکن است باعث جدا شدن آن دسته از ذراتی شود که پیوند قوی تری ندارند.
با این حال، به طور کلی توافق شده است که علت اصلی جدا شدن، افزایش سرعت درون منافذ به دلیل رسوبات است.
این نیز می تواند به دلیل تأثیر ذرات ورودی بر رسوبات ناپایدار باشد. جدا شدن زمانی اتفاق می افتد که نیروی هیدرودینامیکی از نیروی چسب بیشتر شود و از طریق سه مکانیسم عمل کند. نورد، لغزش و بلند کردن.
از آنجایی که غلتیدن لزوماً منجر به جدا شدن نمی‌شود، لغزش و بلند کردن مکانیسم‌های اصلی در نظر گرفته می‌شوند.

2.2. راه اندازی عملیات فیلتراسیون
فیلتر تصفیه آب تایوانی را می توان به دو روش مختلف انجام داد:
یا به عنوان فیلتراسیون مستقیم یا به عنوان یک روش معمولی تر، که در آن قبل از انعقاد و شفاف سازی انجام می شود. این رسم برای آبهایی است که دارای سطح بالایی از ذرات معلق هستند.
فیلتر تصفیه آب خانگی مستقیم مستقیماً پس از لخته سازی قرار می گیرد، به طوری که هیچ مرحله شفاف سازی جداگانه ای وجود ندارد.
فیلتراسیون مستقیم باید فقط زمانی اعمال شود که میانگین کدورت از 10 NTU تجاوز نکند، با پیک های زیر 40 NTU و کل کربن آلی (TOC) بالاتر از 2 میلی گرم در لیتر نباشد.
علاوه بر این، برای کاهش افت هد باید از محیط‌هایی با قطر دانه زیاد استفاده کرد. پلیمرها عموماً قبل از فیلتراسیون مستقیم استفاده می شوند، اما اگر نمک های فلزی انتخاب شوند، باید از دوزهای کوچک برای به دست آوردن لخته های کوچک قابل فیلتر استفاده شود.
O’Melia [9] در واقع بین فیلتر تصفیه آب یخچال (یا درون خطی) و فیلتراسیون مستقیم تفاوت قائل می شود. در حالت اول، ذرات بی‌ثبات شده مستقیماً به فیلتراسیون فرستاده می‌شوند و لخته‌سازی را نیز از بین می‌برند.
علاوه بر این، فیلترها را می توان از نظر عملکرد پیوسته یا نیمه پیوسته طبقه بندی کرد، مورد دوم زمانی است که فیلتر برای شستشوی معکوس باید آفلاین باشد. استفاده از عملیات نیمه پیوسته رایج ترین است.
  • منابع:
  1. Filtration Process and Alternative Filter Media Material in Water Treatment
  • تبلیغات: 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.