اسید سولفوریک شیراز موجب اخراج سفیر هند از آمریکا شد

ما مجموعه داده‌ای از واکنش‌پذیری کمی مواد شیمیایی آلی با اسید سولفوریک شیراز غلیظ را توصیف می‌کنیم.

اسید سولفوریک شیراز علاوه بر اینکه یک ماده شیمیایی صنعتی کلیدی است، از اهمیت زیست محیطی و سیاره ای نیز برخوردار است.

در غیاب سینتیک واکنش اندازه گیری شده، سرعت واکنش یک ماده شیمیایی با اسید سولفوریک را می توان از سرعت واکنش مواد شیمیایی مرتبط با ساختار تخمین زد.

برای اجازه دادن به یک پیش‌بینی تقریبی، ما پانصد و هشتاد و نه مجموعه داده جنبشی در مورد واکنش مواد شیمیایی آلی با اسید سولفوریک را از 262 منبع متون جمع‌آوری کرده‌ایم و از یک رویکرد مبتنی بر گروه عاملی برای ساخت مدلی از نحوه واکنش گروه‌های عاملی در هر اسید سولفوریک استفاده کرده‌ایم.

غلظت اسید سولفوریک شیراز از 60 تا 100 درصد و بین منفی 20 تا 100 درجه سانتی گراد است. مجموعه داده‌ها، داده‌های مرجع اصلی و اندازه‌گیری‌های جنبشی، پارامترها، مراحل محاسباتی میانی و مجموعه‌ای از ثابت‌های سرعت مرتبه اول را برای گروه‌های عاملی در محدوده شرایط منفی 20 تا 100 درجه سانتی‌گراد و 60 تا 100 درصد سولفوریک فراهم می‌کند.

مجموعه داده برای طیف وسیعی از مطالعات در شیمی و علوم جوی مفید خواهد بود که در آن سرعت واکنش یک ماده شیمیایی با اسید سولفوریک مورد نیاز است اما اندازه‌گیری نشده است.
مجموعه داده: doi: 10.5281/zenodo.4467868
مجوز مجموعه داده: مجموعه داده تحت مجوز Creative Commons CC BY (SA) در دسترس است.
کلمات کلیدی: سینتیک. واکنش پذیری؛ اسید سولفوریک؛ سولفوناسیون؛ حلالیز

گردآوری داده های شیمیایی خطرناک، که قبلاً به عنوان NFPA 49 شناخته می شد، راهنمایی هایی را در مورد خطرات مواد شیمیایی برای پرسنل اورژانس، متخصصان ایمنی، بازرسی و مقامات اجرایی در مورد تکنیک های ذخیره سازی و اطفای حریق ارائه می دهد که می تواند در مواقع اضطراری یا در برنامه ریزی بلایا استفاده شود.

اطلاعات حمل و نقل
پلاکارد Hazmat برای حمل و نقل اسید سولفوریک مورد نیاز است. در ایالات متحده، وزارت حمل و نقل، اسید سولفوریک را به عنوان یک کلاس خطر هشت طبقه بندی می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.