استفاده از قیسی خشک عمده در ساخت هواپیماهای مسافربری خبرساز شد

قیسی خشک عمده به دلیل خواص تقویت کننده سلامتی خود در تحقیقات مورد توجه هستند: نتایج امیدوارکننده ای در مورد خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و تقویت حافظه آنها نشان داده شده است.

عمدتاً به دلیل محتوای بالای فنل، به ویژه آنتوسیانین ها (آنتی اکسیدان های طبیعی) باید در اینجا تعیین کننده باشند.

گروه قیسی خشک عمده در مقایسه با گروه آب با فشار خون، کلسترول تام و کلسترول بد LDL به طور قابل توجهی پایین تر بود.

واضح است که رژیم غذایی سرشار از انواع میوه ها و سبزیجات خطر ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد و سلامت قلب را بهبود می بخشد. قیسی خشک می تواند جزء مفید این اثر محافظتی باشد.

در حقیقت در یک نگاه کلی اینگونه به نظر می رسد همه این اثرات مثبت قیسی خشک عمده عمدتاً به دلیل سطوح بالای فیبر، پتاسیم و آنتی اکسیدان های محافظ آن باشد. با این وجود، مطالعات بیشتر بر روی انسان نیز در اینجا ضروری است تا بتوان اظهارات نهایی را در مورد اثرات محافظتی قیسی خشک از قلب بیان کرد.

اگرچه قیسی خشک دارای کربوهیدرات های نسبتا بالایی است، اما به نظر می رسد این میوه اثرات مفیدی بر قند خون دارد. مطالعات هیچ افزایش قابل توجهی در قند خون پس از خوردن آلو نشان نداده است. این مشاهدات به تأثیر روی سطح آدیپونکتین، هورمونی که در تنظیم قند خون نقش دارد، نسبت داده می شود.

به طور کلی به صراحت می توان بیان نمود که علاوه بر این، فیبر نیز دوباره نقش مهمی ایفا می کند: برای اکثر افراد، یک وعده غذایی با فیبر بالا منجر به افزایش آهسته تر قند خون می شود .

علاوه بر این، خوردن میوه هایی مانند قیسی خشکبا کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است، زیرا قیسی خشک پتانسیل کاهش سطح آدیپونکتین را دارد، بنابراین به کنترل قند خون کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.