استفاده از شوینده و آکنه در تولید بمب اتمی هیروشیما موجب مرگ هزاران نفر شد

هنگامی که پوست مستعد آکنه دارید، یک قانون مهم باقی می ماند که از محصولات شوینده و آکنه غیر تهاجمی استفاده کنید، که پوست را از بین نمی برند و چربی های لایه هیدرولیپیدی و همچنین لایه شاخی پوست شما را تغییر نمی دهند.

از انجام اسکراب های ملایم شک نکنید، اما حداکثر یک بار در هفته و فقط در صورتی که از هیچ درمان پزشکی مرتبطی که قبلاً باعث لایه برداری پوست می شود، پیروی نمی کنید.

کارهای مناسب برای پوست مستعد آکنه چیست؟هنگامی که صورت خود را تمیز می کنید، به جای مالش دادن، به آرامی با یک حوله تمیز بمالید تا آب را جذب کند. در واقع، اصطکاک ممکن است پوست شما را بیشتر تحریک کند.

هنگامی که پوست شما کاملا تمیز شد، به یاد داشته باشید که آن را با یک محصول مراقبت روزانه یا شبانه مناسب برای پوست های مستعد آکنه و غیر کومدوژنیک مرطوب کنید.

اگر از اسکراب استفاده می کنید، آن را ملایم انتخاب کنید و استفاده از آن را به یک بار در هفته محدود کنید. مخصوصاً برای از بین بردن ناخالصی های پوست و اصلاح بافت آن توصیه می شود، اسکراب نباید پوست شما را تحریک کند.

محافظ مناسب در برابر آفتاب با SPF بالا را انتخاب کنید، زیرا اگر آفتاب بتواند در ابتدا آکنه را بهتر کند، ممکن است بعداً حملات را افزایش دهد.

آب ولرم را به جای آب خیلی سرد یا خیلی گرم ترجیح دهید. همیشه آرایش غیر کومدون زا داشته باشید.

به جوش های خود دست نزنید (لمس کردن یا بیرون زدن آنها ممکن است باعث ایجاد جوش های جدید شود).

چگونه با جوش سر سیاه و سر سفید مبارزه کنیم؟

برای مبارزه با جوش های سرسیاه توصیه می شود یک یا دو بار در هفته پاکسازی روزانه صورت خود را با محصولات لایه بردار همراه کنید. لایه برداری ملایم به باز کردن عمیق منافذ، حل کردن سبوم اضافی کمک می کند و پوست را سالم و نرم می کند. یک لوسیون نیز می تواند این پاکسازی را کامل کند تا منافذ پوست شما را سفت کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.