استفاده از الکل عطر سازی در تولید شیرخشک نوزادان موجب مرگ صدها نوزاد شد

غلظت بالای الکل عطر سازی می تواند تأثیر نامطلوبی بر روی پوست داشته باشد .

بسیاری از تولید کنندگان سعی می کنند با افزودن نرم کننده ها از این امر جلوگیری کنند  موادی که پوست را نرم می کند و از آن در برابر اثرات خشک کننده الکل عطر سازی محافظت می کند.

برای مثال PEG-40 هر دوی این عملکردها را انجام می دهد. گلوکام P-20 نیز همین کار را می کند. علاوه بر این، نرم کننده ها ویسکوزیته را به ترکیب اضافه می کنند و تبخیر برخی از اجزای بسیار فرار را کاهش می دهند.

ادو تویلت احتمالا سمی ترین مایعی نیست که در زندگی از آن استفاده می کنیم، اما همچنان مصرف ادکلن می تواند برای سلامتی ما خطرناک باشد.

در برخی از کشورهایی که مصرف الکل عطر سازی را کنترل می کنند، مانند  روسیه، استفاده از الکل عطر سازی غیر طبیعی در عطرها مشمول مالیات غیر مستقیم (تقریبا چهار برابر بیشتر) نسبت به الکل دناتوره شده است.

گاهی اوقات، هنگامی که تولید کنندگان آگاهانه می خواهند غلظت الکل عطر سازی را در عطر کاهش دهند و درصد آب را افزایش دهند، ترکیب می تواند شامل سورفکتانت های ویژه – حل کننده ها باشد. حل‌کننده‌ها برای جلوگیری از جدا شدن مخلوط به دو فاز و در مورد ترکیبات مبتنی بر آب، برای ترویج ادغام روغن‌ها در آب استفاده می‌شوند.

اغلب الکل عطر سازی عطر شفاف نیست، اما رنگ دارد بسیاری از محصولات عطری حاوی مواد رنگی هستند که معمولاً بر روی بسته بندی با توجه به شاخص رنگ بین المللی که با CI شروع می شود مشخص می شوند.

بسیاری از طعم دهنده ها و رنگ ها به اشعه ماوراء بنفش و سایر منابع نور حساس هستند. فیلترهای UV برای کاهش نور فعال بودن مخلوط و پایدار کردن رنگ عطر استفاده می شود. اگر Benzophenone-2 را در لیست مواد تشکیل دهنده می بینید، دقیقاً همین است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.